Firma

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I COMPLIANCE

Zrównoważona działalność

Zrównoważony rozwój, który DZIAŁA!

Pod pojęciem zrównoważonego rozwoju rozumiemy koncepcję według której nasza Firma działa zgodnie wartościami, które są ważne dla środowiska, gospodarki i nas wszystkich.

  • Zrównoważona działalność: Koncepcja ta jest realizowana we wszystkich obszarach firmy – od logistyki po sprzedaż.
  • Ekologiczne produkty i zrównoważone usługi
  • Wsparcie dla pracowników
  • Zaangażowanie społeczne
  • Energia, klimat i środowisko

Dzięki wielu prowadzonym projektom w tych obszarach tematycznych doskonalimy i rozwijamy procesy biznesowe, które poprawiają współpracę z naszymi klientami, więzi w firmie i naszą świadomość ekologiczną.

Compliance jako priorytet

W firmie Kellner & Kunz oraz w Grupie RECA priorytetem jest compliance, najwyższe standardy jakości, proaktywna ochrona środowiska i zrównoważony rozwój w zarządzaniu, kwestiach odpowiedzialności pracowników i we wszystkich procesach.

Zarząd Kellner & Kunz AG oraz wszystkie spółki Grupy RECA są mocno zaangażowani w przestrzeganie działań zgodnych z zasadami uczciwej konkurencji i w przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów krajowych i międzynarodowych. Dotyczy to w szczególności działań związanych z przeciwdziałaniem korupcji, próbom przekupstwa i stosowania nieuczciwych polityk cenowych. Kellner & Kunz AG posiada szereg wytycznych, w których jasno sformułowane są odpowiednie zasady postępowania a każdy pracownik jest o tym informowany i odpowiednio szkolony.

Skuteczne wytyczne i środki ochronne

Skuteczne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, odpowiednia organizacja oraz ludzie, którzy stosują się do tych wytycznych są kluczowymi czynnikami  wspierającymi  pomyślny rozwój firmy.

Vorstand Mag. Astrid Siegel Vorstand Mag. Astrid Siegel Vorstand Mag. Astrid Siegel Vorstand Mag. Astrid Siegel
RECA Group Compliance Officer & Vorstand, Kellner & Kunz AG

„Compliance jest największym priorytetem we wszystkich obszarach naszej firmy. Bieżące szkolenia dla osób odpowiedzialnych w koncernie za compliance oraz system kontroli wewnętrznej zapewniają przestrzeganie zasad i przepisów prawa.”

Mag. Astrid Siegel
Ekologia
Ekologiczne opakowania
Sposób pakowania
Obsługa zamówień
Polityka produktowa
Energia, klimat i środowisko
Ekologia
Ekologiczne opakowania
Ekologiczny materiał opakowaniowy

Towary dostarczane do magazynu centralnego w Wels muszą być odpowiednio zapakowane przez naszych dostawców, aby zapobiec uszkodzeniom. W związku z rosnącą ilością towaru, stale rośnie również ilość opakowań. Przeważnie opakowanie transportowe zamienia się w niezdatny do użytku stary materiał, którego utylizacja wiąże się z kosztami.

Ale nie w Kellner & Kunz. Specjalna recyklingowa maszyna pakująca wykorzystuje zużyte opakowania kartonowe do tworzenia materiału wypełniającego specjalne papierowe „poduszki”, które następnie służą jako materiał wypełniający do zabezpieczania wysyłanych towarów. Opakowanie jest więc w całości wykonane z papieru, a nie z tworzywa sztucznego. Kiedy klient otwiera jedną z naszych paczek, nie znajduje pasków papieru jako materiału wypełniającego, ale czyste poduszki, które może nadal używać lub utylizować jako makulaturę.

Ekologiczny materiał opakowaniowy stosowany w naszych kartonach zmniejsza koszty napełniania i utylizacji.

Sposób pakowania
Sposób pakowania

Stabilność opakowania przeznaczonego do wysyłki odgrywa kluczową rolę z punktu widzenia przydatności usług kurierskich. W naszej Firmie zastosowano nowy, przyjazny dla środowiska proces pakowania. Pudełka kartonowe są docinane do optymalnego rozmiaru przed wysyłką, co znacznie zmniejsza ilość materiału wypełniającego. Ze względu na bardziej kompaktowe opakowanie dochodzi również do mniejszych uszkodzeń transportowych, co prowadzi do większej satysfakcji klienta, tj. sytuacji WIN-WIN.

Obsługa zamówień
Zrównoważona obsługa zamówień

Zarządzaniu częściami typu C w sposób zrównoważony

Wiele innowacyjnych systemów ułatwiających zarządzanie gospodarką magazynową przyczynia się do przyjaznego dla środowiska wykorzystania zasobów.

System mycia pojemników: Systemy RECA KANBAN z pojemnikami wielokrotnego użytku

Podstawą naszego systemu RECA KANBAN są ekologiczne pojemniki wielokrotnego użytku. Stosując nasze rozwiązania znacząco można ograniczyć używanie różnego rodzaju opakowań i jednocześnie  zapewnić optymalne wykorzystanie przestrzeni na półkach. Pojemniki, które wracają do magazynu w Kellner & Kunz w celu skompletowania kolejnego zamówienia do wysyłki są czyszczone w specjalnej myjni KANBAN w sposób przyjazny dla środowiska i zwracane do cyklu systemowego.

Polityka produktowa
Polityka produktowa przyjazna dla środowiska

Dzięki proekologicznej polityce produktowej chcemy oferować optymalne korzyści dla klientów używających naszych produktów i rozwiązań, a przede wszystkim chronić środowisko. Bardzo ważne jest dla nas korzystanie z najlepszych dostępnych technik ochrony środowiska. W naszej ofercie produktów RECA przywiązujemy dużą wagę do ulepszeń ekologicznych i recyklingu (przykłady: linia chemiczna H1, systemy napełniania chemikaliów).

Zarządzanie substancjami niebezpiecznymi

Profesjonalne zarządzanie substancjami niebezpiecznymi jest dla nas bardzo ważne. Obejmuje ono klasyfikację i oznakowanie chemikaliów zgodnie z rozporządzeniem GHS, karty charakterystyki, sumienną ocenę ryzyka produktów chemiczno-technicznych, przechowywanie substancji niebezpiecznych oraz bieżące szkolenia pracowników.

Innowacje produktowe z korzyścią dla klientów

Wsłuchując się w potrzeby płynące z rynków RECA tworzy wyrafinowane produkty. Przykładem  jest linia grzechotek RECA, która zdobyła nagrodę Design Award 2017. Produkt  imponuje wyjątkowym połączeniem jakości i innowacji – a efektem jest stworzenie prawdziwie zrównoważonego narzędzia!

Energia, klimat i środowisko
Energia, klimat i środowisko

W Kellner & Kunz podejmuje się wiele zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska działań.

Korzystanie z sieci ciepłowniczej

Korzystając z sieci ciepłowniczych, jesteśmy pionierem w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

System chłodzenia wykorzystujący wody gruntowe

Aby zapewnić zrównoważoną klimatyzację rozbudowy centrali Firmy, wykorzystano w tym celu wody gruntowe. Zaprojektowany system używający do chłodzenia wodę gruntową jest znacznie tańszy pod względem zużycia energii niż konwencjonalne metody. Dzięki wykorzystaniu wód gruntowych można zaoszczędzić łącznie 102 500 kWh. Odpowiada to rocznemu zużyciu energii elektrycznej w 20 domach jednorodzinnych.

Oszczędzanie energii

Wystarczy kilka środków, aby każdy mógł przyczynić się do oszczędzania energii w pracy, a tym samym do ochrony środowiska. Nasi pracownicy są na bieżąco informowani i uświadamiani o potrzebie oszczędzania energii za pośrednictwem różnych mediów. Oznacza to na przykład rozsądne korzystanie z klimatyzacji, ogrzewania i oświetlenia. Codzienne wyłączanie ekranu, komputera i drukarki po zakończeniu pracy to oczywistość w każdym dziale.

 

 RECA Polska Sp. z o.o.
RECA Polska Sp. z o.o.

ul. Warszawska 67, 32-086 Węgrzce
Telefon: +48/12/656 30 73
E-Mail: reca@reca.pl

Kontakt
Kontakt
Zamknij
Musisz wyrazić zgodę na wykorzystywanie plików cookie aby używać tego formularza
Twój Kontakt:
RECA Polska Sp. z o.o.
RECA Polska Sp. z o.o.
ul. Warszawska 67, 32-086 Węgrzce
iSTORAGE, KANBAN-RFID
iSTORAGE, KANBAN-RFID
Obsługa Klienta
Obsługa Klienta
Produkty RECA
Produkty RECA
Dział HR -  Rekrutacje
Dział HR - Rekrutacje
Sklep Online RECA eShop
Sklep Online RECA eShop
Potwierdź, że nie jesteś robotem.
Dziękujemy za Twoją wiadomość!
Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Oferta produktowa
przeglądaj online

Elementy złączne
Elementy złączne
zum Katalog
Branża budowlana
Branża budowlana
Pobierz
Więcej materiałów
Więcej materiałów
Pobierz broszury