Digitalizacja przeżywa boom
Cyfryzacja w zarządzaniu częściami typu C nabrała w ostatnich latach szybkiego tempa. Firma Kellner & Kunz już od trzydziestu lat intensywnie zaangażowana jest rozwijanie systemów automatyzujących tego typu procesy. Wciąż powstają nowe rozwiązania dla różnych branż, które sprawiają, że zarządzanie staje się jeszcze bardziej elastyczne. Minęło już ponad dziesięć lat odkąd opracowaliśmy pierwsze cyfrowe systemy magazynowania i zarządzania dla przedsiębiorstw.
Wykorzystaliśmy znane technologie, takie jak np. RFID, do opracowania inteligentnych systemów, które wyznaczają dziś trendy w cyfrowym zarządzaniu częściami typu C. Jako wiodący dostawca w zakresie zautomatyzowanego zaopatrzenia i e-biznesu wskazujemy przedsiębiorstwom, zarówno dużym, jak i mniejszym, jak efektywnie zarządzać gospodarką magazynową, tak aby łańcuch dostaw był odpowiednio zorganizowany i działał w sposób optymalny.
Często braki w zaopatrzeniu, nawet prostej i taniej części do produkcji lub utrzymania ruchu szybko prowadzą do niepotrzebnych i kosztownych przestojów. Wiemy o tym – w naszym centrum logistycznym w Wels znajduje się 120 000 produktów, które dzięki odpowiedniemu zarządzaniu procesami logistycznymi dostarczane są do klientów w odpowiednim czasie.
Obecnie zarządzanie częściami typu C to coś znacznie więcej niż tylko logistyka – przepływ towarów wiąże się z ogromną ilością wymiany danych, jak np. określenie wymagań producentów sugerujących się zmieniającym się przecież popytem na swoje produkty, stany magazynowe, fakturowanie i inne informacje. Tzw. Big Data łączy nas z klientami tworząc partnerstwo na równych zasadach.
Czy to w przedsiębiorstwie produkcyjnym, na placu budowy czy w warsztacie – aby zapewnić, że wszystkie niezbędne produkty są zawsze we właściwym miejscu i we właściwej ilości, stosuje się nowoczesne systemy pojemników Kanban lub systemy automatów wydających a często kombinację wszystkich tych rozwiązań. Systemy te działają całkowicie autonomicznie dzięki choćby technologii RFID, lub też dzięki zintegrowanemu systemowi ważenia wbudowanemu w pojemniki do przechowywania części typu C – tzw. RECA iSCALE.
Günter Hladik, Dyrektor Sprzedaży austriackiej dywizji Industry w Kellner & Kunz: „Podczas pandemii koronawirusa po raz kolejny okazało się, że nasz łańcuch dostaw działa i nigdy nie zostanie przerwany, ponieważ nasze cyfrowe systemy zarządzania częściami typu C rejestrują i przekazują zapotrzebowania naszych klientów w czasie rzeczywistym. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo dostaw – nawet w warunkach obecnie panujących na całym świecie.
Jak działa automatyzacja procesu realizowania zamówień?
Hladik: “Nasze systemy RECA RFID KANBAN oraz automaty wydające RECA iSTORAGE rozpoznają zapotrzebowanie niezależnie przez całą dobę i w momencie gdy osiągnie on ustalony poziom natychmiast przekazywane jest zamówienie od klienta do naszej firmy.
Klient może na nas polegać bo wie, że dostarczymy mu produkty we właściwym czasie, we właściwej ilości, we właściwym miejscu, a ponadto zaoszczędzi czas i koszty związane z zamawianiem części C”.
Części C obejmują elementy mocujące, wszelkiego rodzaju narzędzia używane w warsztatach i działach utrzymania ruchu, środki ochrony osobistej, chemiczne środki techniczne, środki higieniczne i czyszczące, produkty do cięcia, szlifowania i obróbki skrawaniem oraz wiele innych.
Więcej o naszych rozwiązaniach przeczytasz tutaj: